تازه های لباس ، کیف و کفش

شیک ترین و جدیدترین مدل لباس های برند روبرتوکاوالى و ورساچه

در زیر نگاهی کوتاه می کنیم به تاریخچه دو برند روبرتو کاوالی و  ورساچه

مدل لباس,روبرتوکاوالى,ورساچه

روبرتوکاوالى در سال ١٩۴٠ در خانواده اى هنرمند به دنیا آمد. جوزپ روسى پدربزرگ روبرتو و یکى از نقاشان بزرگ قرن ١٩ یکى از دلایلى بود که باعث شد او در رشته هنر و نقاشى درس بخواند اوپس از پایان دانشگاه بوتیکى براى طراحى لباس در ایتالیا راه اندازى کرد.

مدل لباس,روبرتوکاوالى,ورساچه

روبرتو در حرفه خود از تکنیک هاى منحصر بفردى مانند طراحى چهل تکه از پارچه هاى گوناگون با نقاشى و طراحى روى چرم استفاده مى کرد. کمپانى روبرتوکاوالى تولیداتى در زمینه پوشاک آقایان، لباس زیر، زیورالات، نوشیدنى و عطر نیز دارد. این کمپانى با همکارى کمپانى لوازم آرایش ITF اولین عطر و ادکلن خود را با نام Roberto Cavalli for Women در سال ٢٠٠٢ وارد بازارکرد. بیشتر شیشه ها و جعبه هاى عطر و ادکلن روبرتوکاوالى داراى چاپ هاى حیوانى هستند. روبرتوکاوالى در بین سالهاى ٢٠٠٢ تا ٢٠١٣ تعداد ١٩ عطر و ادکلن تولید کرد.

مدل لباس,روبرتوکاوالى,ورساچه

ورساچه اولین موفقیت خود را در سال ١٩٧١ به دست أورد، هنگامى که جیانی طرح هایى براى کلکسیون فیورى فیورنتینا فرستاد، او در سال ١٩٧٢ باانگیزه فراوان به میلان،  پایتخت مد جهان رفت تا فعالیت هاى حرفه اى خود را در آن جا ادامه دهد. پیش از ان که کمپانى ورساچه متولد شود، جیانى ورساچه در میلان براى چند شرکت مانند ماریووالنتینو، کالاهان و کامپلیس کار طراحى لباس انجام مى داد.

مدل لباس,روبرتوکاوالى,ورساچه

نخستین فعالیت هاى ورساچه در دنیاى پوشاک چندان اثر و بازتاب جهانى نداشت؛ اما این شرایط زمانى که ورساچه با ریچارد اودون عکاس مشهور آمریکایى ملاقات کرد،دگرگون شد. این ملاقات مسیر معرفى مجموعه هاى متمایز ورساچه روى جلد مجلات مطرح استایل جهان را هموارکرد. ویژگى هاى منحصر به فرد و سبک خلاقانه و غنى ورساچه به تدریج جایگاه ویژه اى میان دوستداران استایل به دست آورد.

طرفداران ورساچه روز به روز بیشتر شدند و فروشگاه هاى زیادى به نمایندگى از این کمپانى در کشورهاى مختلف تأسیس شدند. این کمپانى در سال ١٩٨٢ جایزه چشم طلایى را براى بهترین طراحى لباس زنانه در پاییز و زمستان دریافت کرد.

تاریخ انتشار اصلی : 2018-09-19 17:53:18

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

48 − 45 =

بستن